| cristian144 a întrebat:

Deci eu joc csgo de destul de mult timp (aproape un an cred) si nu is rank mare da e ok nu cont asta pentru mine, dar am vazut ca timpul meu de reactie este acum undeva la 400 de milisecunde, si inainte era undeva la 270 milisecunde si as vrea sa ajung iar acolo stiti o mapa sau ceva cum as putea sa exersez asta?
FUNDAAAA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am zis ca sunt sanatoase, am zis doar ca asa o sa ai timpi de reactie mai buni. Astea sunt cateva stimulente ale sistemului nervos, in rest timpii de reactie tin foarte mult de cat de odihnit esti si mai mult de materialul tau genetic, sunt oameni care sunt mai buni la asta sunt oameni care nu prea. Dar daca ai zis ca inainte aveai timpi mai buni cel mai sigur e doar oboseala. Ar trebui sa dormi cel putin 8 ore pe noapte la varsta ta. Daca faci asta cateva zile sigur o sa-ti revi.

7 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Te odihnesti mai mult si bei o gura de cafea sau cola. Timpii de reactie nu se prea pot antrena.

| cristian144 explică (pentru CuriousStuff):

Cafea nu pot sa beau am 10 ani, cola nu beau ca de obicei mi-e rau de la el, da fanta sau sprite sau THE BEST APA PLATA cea ma sanatoasa bautura apa plata dar cola poate beau vreo data ca nu are nimic so your answer is NICE THX!

| cristian144 explică (pentru anonim_4396):

Dorm si 9-10 ore depinde cateodata daca plec undeva la un curs de inot si ma trezesc la 7 jumate da in rest ma culc pe la 10:45-11:00 si ma trezesc pe la 9 deci e bun thx de raspuns!

| cristian144 explică (pentru anonim_4396):

Hmmmm... azi dimineata am incercat dupa ce am jucat 20 min si am avut cel mai bun 220milisecunde si mediu e cam 260milisecunde deci era de la oboseala.
FUNDA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristian144):

Nu am zis ca sunt sanatoase, am zis doar ca asa o sa ai timpi de reactie mai buni. Astea sunt cateva stimulente ale sistemului nervos, in rest timpii de reactie tin foarte mult de cat de odihnit esti si mai mult de materialul tau genetic, sunt oameni care sunt mai buni la asta sunt oameni care nu prea. Dar daca ai zis ca inainte aveai timpi mai buni cel mai sigur e doar oboseala. Ar trebui sa dormi cel putin 8 ore pe noapte la varsta ta. Daca faci asta cateva zile sigur o sa-ti revi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul tau de reactie depinde de antrenamentul din acea zi. Atunci cand ai era de 270 milisecunde probabil ca ai jucat mai mult.

| cristian144 explică (pentru anonim_4396):

Daa... acum abia intrasem in joc. ai dreptate

| Bernardus a răspuns:

Depinde si de conditiile in care ti-ai testat timpii de reactie(ex: cat de obosit sau nu erai, etc) Incearca sa faci mai multe teste pe zi la ore diferite si fa o medie intre tmpii de reactie. Daca tor ies mult mai mari decat inainte, habar nu am ce ar putea sa fie. Vezi sa folosesti acelasi test de fiecare data, ca pe unele s-ar putea sa iti dea mai mult sau mai putin decat ai scos de fapt