| qlTlp a întrebat:

Sall tpu.Este legat despre calculatoare si laptop-uri.De acum in 4 zile imi iau un laptop nou si voi daca nu va deranjati prea tare sa imi spuneti cu laptop-ul respectiv cu cate fps-uri mi-ar merge minecraft-ul cu setarile normale?!
in jur de...
Cine este cel mai apropriat cand imi cumpar laptopul primeste funda mea : )
link laptop : http://m.emag.ro/......DMX9LYBBM/
spuneti-mi astfel
laptop-ul va merge pe minecraft pe singlepalyer in jur de.-.. si pe multiplayer in jur de.-..
succes la raspuns si multumesc tuturor ce imi raspund rapid
aveti 4 zile. succes.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cine poate sti? Pot diferi fram-urile functie de mai multi factori locali si generali. Server, provider, cabluri, piese cu defectiuni, etc. Nimeni nu-ti poate da o predictie. Nici chiar mama Omida.

| CPAElites a răspuns:

Minecraft ~23fps-uri pemultiplayer si singleplayer. ( setarile date la minim )

Daca vrei jocuri cumperi PC! Nu porcarie de laptop.
Ce buget ai? Iti voi face o configuratie cu care vei juca Minecraft cu minim 40fps-uri pe detalii medii.

| BadBoy1998 a răspuns:

Laptop-ul va merge pe minecraft pe singleplayer in jur de 30-35fps si pe multiplayer in jur de 25-30.

| qlTlp explică:

Atunci spuneti-mi voi cam ce laptop ar mere bine mc-ul de 10 milioane? prietenii mi-au spus sincer ca si ei au avut unu aprox. la fel si i-au mers intre 80-120 fps
daca nu va apropiati macar cu 30 fps min. nu dau funda la nimeni
va asteptati sa dau si funda doar ca raspundeti in badjocura ca e laptop?

| Kimura_Akihiro_1994 a răspuns:

Daca placa video se numeste doar Intel HD Graphics e praf pentru Minecraft sau jocuri.

| Kimura_Akihiro_1994 a răspuns:

Daca placa video se numeste doar Intel HD Graphics e praf pentru Minecraft sau jocuri.Nu recomand sa il cumperi.