| smecherasul2 a întrebat:

Intru in Cs Go joc o ora sau chiar o jumatate de ora jocul se blocheaza + ca imagine devine neagra si glontul de la o pusca se tot aude in continuu ca si cum ar fi blocat. As vrea sa ma ajutati si sa-mi spuneti ce sa fac deoarece cand joc mai bine atunci se opreste... PS scuze pentru greselile de ortografie am scris in graba... URGENT DAU FUNDA + VOT LA CEL MAI BUN SI RAPID RASPUNS!

1 răspuns:
| LanGooP a răspuns:

Pai este un motiv foarte clar si o sa iti dau si o solutie la aceasta:

1. Daca ai laptop, atunci cand se blocheaza, vezi daca este incalzit pe spate. Daca este, atunci i-ati un cooler special pentru laptop si te poti juca in voie

2. Daca ai PC, desfa-l si vezi daca placa video este incalzita. Daca este, atunci racirea nu mai functioneaza cum trebuie.Incearca sa o desfaci si sa o cureti. Daca nu stii, uita-te pe internet si o sa vezi destul de clar. Daca, dupa ce ai curatat-o, face la fel, atunci mai monteaza un cooler ca sa bata spre placa video, astfel incat sa o raceasca macar cu 1 grad-2.

P.S. La calculator ai putea verifica si daca pasta termoconductoare este invechita. Daca este, schimb-o. Acesta este motivul pentru care se blocheaza. La PC-ul meu face la fel, insa este unu slab, deci daca joc metin2 se blocheaza dupa 1 minut.