| Gabi_Sfetcu_1986 a întrebat:

joc minecraft pe un server de survival! si vreau la casa sa im fac acoperis din scari din caramizi! nu caramizi din nether ci normale! acelea portocali... unde gasesc sau cum fac rost de caramizi? dau funda!

Răspuns Câştigător
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Iti trebuie clay (nu clay block) pe care le pui intr-un furnal. Dupa aceea le faci blocuri(pui 4 brick-uri care va rezulta din clay, in forma de patrat, cum se face crafting table-ul), iar apoi faci scari din blocuri cum faci si din wood