| Gabriel_Robert_1995_ecpH a întrebat:

Mi-am descarcat simcity pe smartphone si jocul are rezolutie mai mare decat ecranul meu.
Exita vreun program pentru a regla rezolutia automat sau daca nu macar manual? Help me pls!
Dau funda

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Cum adica are rezolutia mai mare ca a telefonului tau? Un joc cu o rezolutie mai mare ca a ecranului isi scade automat rezolutia pentru a se conforma display-ului. Daca era rezolutia mai mica te credeam, dar mai mare nu cred... De unde stii ca e rezolutia mai are? Cum iti apare?