| denis28 a întrebat:

Sall,TPU! Mi-am facut un sv de minecraft bukkit si prietenii nu se pot conecta la el am pus toate ipurile si din ipconfig si de la :whatsmyip, prin hamachi nu merge nimica eu pot intra dar prieteni nu! Ce as putea sa fac ca sa poata intra si prietenii!?
Vreau raspunsul rapid!
Funda! Raspunsului care merge!

4 răspunsuri:
| dariuswar121 a răspuns:

Trebuie sa faci port-forwarding. Daca vrei prin hamachi prietenii tai trebuie sa aiba hamachi.Tu trebuie sa faci un nou network si ei sa dea join network numele de la network-ul tau si parola.
Sper ca ti-am fost de folos!

| denis28 explică:

Nu eu vreau sa fac prin ip static nu prin hamachi si nu merge eu pot intra prieteni nu

| BlueBoy21 a răspuns:

Daca ai internet prin wi-fi trebuie sa le dai voie prietenilor tai intai sa se conecteze la retea si apoi sa intre pe sv(in cazul in care e facut pe hamachi)Sau daca ai wi-fi iti dau eu un link cu un tutorial(se face diferit daca ai internet prin cablu sau prin wi-fi)Sper ca te-am ajutat

| denis28 explică (pentru BlueBoy21):

Eu am router si am facut port forwording si tot nu merge eu pot intra dar prietenii nu poate sa stii am router ce pot face?