| thecatalin15 a întrebat:

..Recent m-am apucat de jocul goodgame empire.....imi poate spune cineva daca am 12 ferme nivel 4 e posibil sa scada productia? ..si daca da ce trebuie sa fac ca sa am productie de hrana mare.

Funda!

1 răspuns:
| AlexandruMoise a răspuns:

Pai...niciodata nu iti va scadea productia. Ce vreau sa spun este ca daca faci 3 ferme, a patra va avea rata de ocupare 75%, a cincea 56 la suta etc

Rata de ocupare x % => iti face x % alimente din cat trebuia sa iti faca in mod normal.
Ca sa ai mai multe alimente, pune-ti drapelul cu bonus la alimente, upgradeaza-ti fermele, cerceteaza in turnul de cercetare si fa-ti ordine publica (multa)