| Bogdy4Boss a întrebat:

vreau sa incerc sa fac un sv de metin2 dar cand dau start la virtual PC imi da eroarea:,, One of the virtual hard disks could not be located.
Please specify a new virtual hard disk." Cine stie de ce sa-mi spuna si mie pentru a o rezolva va rog frumos astept raspuns.

PS: cel mai bun si rapid raspuns primeste funda+vot.

Si as mai avea o rugamine in volteru de la XAMPP trebuie sa bag niste fisiere in care trebuie eu sa modific ceva dar nu stiu de unde sa le iau va rog frumos sami daiti si mie un link de unde sa le descarc

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Ca-m multe intrebari?
3 C=Xampp=htdocs
Acolo stergi toate fisierele si iti pui pagina de homapage.Foarte simplu.
Link doar sa descarci pagina de homapage sau xampp?

2 Vă rugăm să specificați un nou hard disk virtual (Please specify a new virtual hard disk).

Unde ai tu fisierul.vhd!
Acolo in Hardiskul D,E,F, G, etc.
Nu ai suficienta memoria, la fel si cea virtuala.
(Sa nu pui la Ram maximul, ca calculatorul cere macar 1Gb Ram liber indiferent).Din 2Gb Ram total tu pui doar 1Gb Ram pe server si atat altfel nici nu iti faci servarul dar nici ca nu merge daca pui mai mult.

1 One of the virtual hard disks could not be located (Unul dintre hard discuri virtuale nu a putut fi localizat).
Nu ai gasit acel fisier Vhd sau nu ai localizat locatia. unde era pusa.

Cel mai bine cand faci un server de Metin2 indiferent ce server alege Masina Virtuala mai buna ca de exemplu Virtualbox, virtualpc 2007 nu mai merge asa bine la orice server files ales de tine.

Sper ca ai inteles.