| asdasdasdasdasd111 a întrebat:

Salut,acum cateva zile mi-am luat un telefon nou si nu imi merge Magazin Play, imi scrie Nicio Conexiune dar nu stiu de ce, ca net am, cont am..plz ajutati-ma,

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
De preferabil sa te Conectezi la Wifi ca este mai rapid si te conectezi mai Rapid.

Iar daca ai Internet din Cartela Viteza poate sa fie mica sau mare, de ce ai o limita daca depasesti limita viteza ta va fi de 120-360Kbps iar daca nu ai depasi 2-7Mbps.

Iar la Magazin Play consumi o gramada ca sa stii.

Asa cum am zis mai sus trebuie sa folosesti pe Wifi daca vrei sa ai o conexiune buna si sa te conectezi.
Iar pe cartela creca nu mai ai internet sau nu ai o conexiune la internet (retea).

1 răspuns:
| asdasdasdasdasd111 explică:

Pai la wifi sunt conectat, ca pe cartela nu am credit. poate e din cauza asta?