| Eugen15 a întrebat:

Salut, ajutati-ma si pe mine cu problema mea. am un telefon Allview viper s v1 si am dorit sa schimb versiunea si m-am gandit si imi ios, am gasit pe internet ios.zip l-am descarcat. am instalat aplicatia flashits am dat pe boot image am dat pe ios.zip apoi mi-a cerut rebot si cand il aprind nu trece de logo-ul de Allview ramane asa. ajutati-ma. Funda

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

IOS merge doar pe iPhone si iPad. Incearca sa pui un ROM de Android compatibil cu telefonul tau si ar trebuia sa mearga bine.
https://www.androidro.ro/tutorial-rescriere-firmware-allview-viper-s/

| MadnesOfJuice a răspuns:

Acum ai nevoie sa reinstalezi androidul. Ai nevoie de pc, de un cablu usb, firmware de la telefon si odin (pentru pc)
Iti cauti firmware-ul tau apoi conectezi telefonul la pc.
Deschizi odin, bagi firmware-ul in odin. Intri in download mode pe telefon si dai start la odin.
Eroarea ta nu e cine stie ce, e un simplu bootloop, cauta pe google si poate gasesti alte solutii.