| GhitaCelObraznic a întrebat:

Am downlaodat un sv de metin,totul a mers bine pana cand am deschis autopatcherul pur si simplu cand ajungea la jumate se oprea, se facea alb si imi dadea sa inchid programul! Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| UnicornulFericit a răspuns:

Ce descrii tu acolo sună foarte ciudat...
decpinde și de ce PC ai tu, ce resurse are etc.
Dar dacă chiar vrei să te joci:
1.Du-te în folderul unde ai instalat metinul.
2.Click dreapta --->New ---> Text Document
3.În acel notepad scrii: start metin2client.bin
4.Sus in stânga ---> File ---> Save as
5.La nume scrii start.bat (obligatoriu.bat)
6.Dai save și acum ar trebui să mergă fără să pornească autopatch.

Dacă procesul de la metin are alt numede decât metin2client.bin atunci nu va merge. Ca să rezolvi ai putea deschide autopatch-erul și apoi să deschizi Task Manager, cauți după proces și editezi notepadul ( în loc de metin2client.bin pui numele procesului respectiv).

Sau... poți oricând să intri pe forumul serverului de metin și să faci un topic cu problema ta. happy
Ps: Despre ce metin este vorba... te-aș putea ajuta mai mult dacă aș știi asta și de asemenea resursele PC-ului tău.

Sper că te-am ajutat happy

| Kampion a răspuns:

E din cauza lor, sau e dela software tau. Metinul e demodat, pirate101 si wizard101 sunt tari. Tu alegi. Funda!