| MiaunelMiaunescu a întrebat:

Salut, am facut un joc (mai bine zis doar baza lui) in Unreal Engine 3 si nu stiu cum sa ii fac meniul de start, jocul este facut, am teren, am caractere, am destule pentru inceput dar nu stiu cum fac meniul de start, stiti, ala in care iti scrie "New Game" sau "Load Game" sau "Options" etc...
Multumesc!

1 răspuns:
| HeRmeSs a răspuns:

Mda, trebuie sa faci un GUI. Si eu lucrez la o platforma dar am inceput sa lucrez mai intai la GUI (aspect apoi script). Nu lucrez cu Unreal Engine deci nu stiu daca il poti face cu acel program, eu lucrez cu Python.