| Rony56 a întrebat:

Salut.
Am nevoie de ajutor la Minecraft.

Pe 1.7 cu Optifine instalat si cu setari Low-Medium am 30-40 FPS (pe single si pe multiplayer) dar in multiplayer la lobby-uri si zone mai populate am vreo 10-20 dar nu e asta problema. Eu vreau sa joc pe 1.8 deoarece am mai multi fps pe el (oriunde am 50-60 fps cu setari high). Dar problema este ca pe 1.8, cand merg pe undeva si se incarca chunk-urile imi scade pe la 5-15 fps, adica atunci cand merg si mi se incarca campul de vedere imi scade fps-ul, si asa nu pot juca nimic. Am mai auzit ca in 1.8 se incarca altfel chunk-urile.

Laptop-ul:

4 GB RAM DDR2 800 MHZ

PROCESOR INTEL PENTIUM DUAL-CORE 2, 1 GHZ

INTEL GMA 4500M

Am nevoie de un raspunsuri, si nu vreau raspunsuri gen:
*I-ati alt laptop.
*Pune setarile pe low pe 1.8 (NU MERGE ASTA)

Funda.

2 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Nu cred ca exista alt raspund de cat cele aflate mai sus.In toate versiunile chunk se incarca la fel dar in 1.8 se incarca mai repede(nu se incarca altfel) asa ca pana nu apare optifine 1.8 nu cred ca vei putea juca.

| Rony56 explică (pentru TechGuyTpu):

Am rezolvat, am incercat Use VBOs on, oricum multumesc pentru raspuns.