| DarkBlade29 a întrebat:

Salut,am o întrebare.Mi-am pus wd 7 si nu-mi mai merge minecraft. cred ca e de la java ca intru pe el si imi da efectiv crash. va rog ajutati-ma! dau si funda

3 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Click dreapta pe el (minecraft) / properties/ Compatibility si dai Run this program in compatibility mode for Windows XP Service Pack 2.

| AlinNeblea a răspuns:

Cauta versiunea de Java pe x32 sau x64, depinde cati biti ai, si descarc-o pe aceea, am avut si eu probleme astea, sau fai un update la drivere!

| DarkBlade29 explică:

Am incercat ce ai spus, comin, si n-a mers.Si java am intalat-o de m-am saturat. AlinNeblea, daca imi dai tu site de java de 32 bit bun, primesti funda