| Holyman a întrebat:

Salut,am o intrebare! Un prieten de al meu vrea sa imi faca cadou folosindu-se de cardul sau 2 jocuri pe steam dar sa ma limitez la 20 de euro! Sau un singur joc dar sa fie 20 de euro sau mai jos! Intrebarea mea estebig grinupa ce imi face aceste jocuri cadou si eu dau accept gift si le am in steam, le instalez etc. el le poate returna pe card? Sa mi-le ia inapoi? Pentru ca a zis ca imi da aceste 2 jocuri in schimbul unui cont de LoL si ma gandesc ca dupa ce imi da jocurile si eu contul poate returna jocurile si nu vreau sa raman fara nimic! Deci se poate?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Odata ce activezi codurile cadou pe contul tau, papa. Nu mai are ce sa returneze.

| RocKzZ a răspuns:

Nu se poate returna. Deci daca el ti-a dat gift si tu i-ai dat accept si ai inceput sa te joci acel joc el nu mai poate sa isi returneze jocul. Dar totodata daca nu ai dat accept la gift sau nu ai inceput sa te joci pe el, el poate sa ti-l ia inapoi. Eu zic sa ii dai contul de LoL dupa ce ai intrat in joc, ai vazut ca merge si toate alea. Uite aici un articol de pe site-ul lor : https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=6643-QEUV-0459 lamureste-te. Funda?