| Dogaru_Raducu_1999 a întrebat:

Salut am o placa video Intel (R) 82945G express Chipset Family care nu prea mai functioneaza,,, Ce placa video imi recomandati sa iau? dau funda pentru un raspuns bun

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Zi ce system ai (Procesor, Ram).
Am inteles ai o placa video integrata in procesor Intel da cateva detalii.

2 Nu zici detalii eu iti pot recomanda orice placa video dar daca faci bottleneck nu da vina pe mine.

3 Trebuie sa zici si ce buget dispui ca sa stiu ce placa video sa iti recomand in acel buget o suma minima si maxima de care dispui.

PS:Ca sa afli ce system ai Start=Run= dxdiag
System (Procesorul si rami vezi acolo), iar la Display vezi ce tip de placa video ai poti sa faci si un test 3D sa vezi daca ar functioana sau nu.