| robert2k72 a întrebat:

Salut! Am o problema cu calculatorul meu, am luat o placa de baza gigabyte aorus b550M elite merge toate componentele si pe monitor nu afiseaza nimic. Spune ca nu are semnal. Poze:https://imgur.com/a/GABUa4V

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

De multe ori, mesajul No Signal de pe monitor are legatura cu memoria ram.
Asigura-te ca placuta de memorie ram e conectata corect pe placa de baza. O poti monta cu atentie pe un alt slot liber, in ideea ca problema se rezolva.
Daca eroarea persista, se recomanda o verificare intr-un service de calculatoare, pentru a te asigura ca toate componentele sunt montate corect in unitatea centrala.