| AdyRO1 a întrebat:

Am o problema cu pc...
Imi apare : A recent hardware or software change might be the cause to fix the problem!
Ce ii pot face?

2 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Această problemă apare când un program nu se "împacă" bine cu sistemul, când adaugi o componentă "nouă" sistemului sau atunci când schimbi ceva. Dacă nu ai făcut recent instalarea unui program software, se poate ca sistemul să fi făcut singur (actualizări de sistem sau drivere).

Îți recomand să dezinstalezi programul/programele recent instalat/e. Dacă nu poți face acest lucru, intră în modul "Safe mode" ca să dezinstalezi. Această metodă este similară cu cea de restaurare la o versiune în care sistemul de operare funcționa.

O altă rezolvare este să introduci CD-ul cu sistemul de operare și să selectezi opțiunea de reparare a sistemului (nu vei pierde date importante).

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa ii dai restart sau sa bagi windows-ul din nou pentru ca sistemul si-a luat un update care nu s-a instalat cum trebuie.