| PopeMarinaru69 a întrebat:

Salut,am o problema cu pc ul, doresc de ceva timp sa ma mut pe windows 11 și nu îmi merge deloc,am resetat Windows-ul complet și tot nu mergea, țineți cont ca am i5 6402p,gtx 1050, 16gb 3200 și un ssd Kingston de 960 gb și pe site ul celor de la Microsoft cere ca procesorul sa aibă minim 1, 0 GHz

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pc-ul tau nu indeplineste cerintele pentru win 11! Asa este ca procesorul trebuie sa aiba minim 1 Ghz, dar idiotii au uitat sa spuna ca trebuie sa fie de cel putin din generatia a 10-a...
Daca nu ma crezi vezi aici pe pagina asta, instalezi aplicatia de unde scrie: aici cu albastru(vei vedea, citeste) si iti va zice daca pc-ul tau indeplineste cerintele! Link:
https://support.microsoft.com/......258df6812b

Dar nu conteaza daca nu indeplineste cerintele ca daca vrei il poti instala, fa un stick bootabil cu win11 folosind Rufus, iar din rufus vei seta No TPM iar apoi il vei putea instala dar cand vei ajunge cu inslarea win11 la setari internet nu te va lasa sa treci mai departe, atunci apasa tasta:
Shift + F10 - se deschide fereastra RUN scrii: OOBE\BYPASSNRO! si dai ENTER!
Pc-ul se va restarta, incepi din nou instalarea dar de data asta la optiuni net vei avea optiunea: Nu am internet- clic pe el si vei putea continua instalarea!
Bafta!