| Girly97 a întrebat:

Salut, am observat ca aplicatia GeForce Experience sugereaza niste setari neobisnuite, setand automat jocurile mele la rezolutia 2048x1536 desi monitorul meu poate accepta rezolutia maxima de 1920x1080. Chiar daca sunt diferente de rezolutii, jocul se incadreaz in ecran fara probleme. Si voi aveti aceasta problema?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

E imposibil asta! E posibil sa-ti sugereze o rezolutie anume dar de fapt jocul care este optimizat de geforce iti cere asta! Sau poate monitorul nu e cum crezi tu...
Geforce vede ce monitor ai si ar fi imposibil sa ceara ceva ce nu exista!