| Dumitru_Sebi_1998 a întrebat:

Am pus pe un cont de steam un numar de telefon dar nu mai am acces la numărul ăla. Cum pot să resetez numărul de telefon? Am toate chestile email parola id steam guard.

1 răspuns:
| AndreiX8 a răspuns:

Daca nu mai ai acces la acel telefon trebuie sa deschizi ticket la Steam Support si sa ai acces la adresa de email.

Detalii aici https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8625-WRAH-9030#sold

Daca mai ai recovery code (care este trecut in Steam Guard pe acel telefon) poti sa-ti pui alt telefon introducand acel cod, insa din cate am inteles nu mai ai acces la telefon si presupun ca nu ai scris undeva acel Recovery Code asa ca trebuie sa deschizi ticket la Steam Support.