| Razvan_Popus_1999 a întrebat:

Salut am si eu cateva intrebari despre in gamepad Logitech f310
1.Gamepad-ul merge pe windows 10?
2.Trebuie driver sa il instalez?
3. Daca as vrea sa joc in 2 player si am doar un controller pot sa joc cu controlerul si dupa sa bag si tastatura ca al doilea player?
Raspunsul cel mai bun o sa primeasca funda.

Răspuns Câştigător
| alexbit90 a răspuns:

La primele 2 raspunsuri iti pot raspunde foarte clar si corect DA

deci da acest controller merge pe windows 10

si da este necesar sa instalezi driver-ul pe care il poti descarca de aci http://support.logitech.com/en_au/product/gamepad-f310#download

la intrebarea 3 insa nu sunt atat de sigur asa ca mai bine ma abtin decat sa te induc in eroare si mai tare :)

Multumesc!

| Razvan_Popus_1999 explică (pentru alexbit90):

Mersi pentru ajutor
Iar la intrebarea 3 nu e problema o sa vad atunci

| alexbit90 a răspuns (pentru Razvan_Popus_1999):

Cu placere! happy

| Razvan_Popus_1999 explică (pentru alexbit90):

Salut mai am o intrebare
Daca ai putea sa imi faci rost de un gamepad mai bun de pe pc garage cu incarcator
Am intrebarea postata si sa imi spui te rog daca are nevoie de driver
Oricum daca nu gasesti si nu primesc un raspuns pana miercuri o sa il command pe asta.

| alexbit90 a răspuns (pentru Razvan_Popus_1999):

Imi pare rau ca raspund atat de tarziu dar... acum am observat
Eu nu ma pricep la Gamepad si am incercat sa te ajut doar cu cel de care ai intrebat cautand pe google :P

din cate vad nu exista cu "incarcator" http://www.pcgarage.ro/gamepad/

sunt doar cu sau fara fir iar cele fara fir necesita bateri AAA si nu prea este rentabil.

Eu recomand tot pe fir... ar fi neplacut ca in mijlocu jocului sa cedeze bateria si sa pierzi :P

| Razvan_Popus_1999 explică (pentru alexbit90):

Man eu l-am comandat dupa eMAG si a zis ca alimentarea este usb