| PhhEuValy a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
M-am apucat sa imi creez propriu server de metin dar am intampinat cateva probleme.
In primul rand, am instalat VIRTUALBOX si cand am intrat in cmd, nu imi scrie ipv4 address ci autoconfiguration ipv4 address, ip-ul se termina in 255 la adresa aia, si in al doilea rand, cand vreau sa ma conectez prin navicat, scriu ip-ul ala si in loc de 255 scriu 100, asa am inteles ca trebuie, si imi apare eroarea "Cannot connect to MySQL server on "ip-ul pe care l-am introdus" (10038). O rezolvare sau un sfat? Sau o concluzie?

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 In virtualbox in masina virtuala scrii IP de IPV4 cum este el e 123.123.123.255 si dupa scrii 123.123.123.100 iar restul creca stii.

2 La navicat scrii Nume random, IP.100 si userul si parola si gata poti intra in navicat.

PS:La un server de Metin2 IP trebuie sa fie Static.