| Alexandru_LuPascu_1997 a întrebat:

Am si eu o porblema la laptop Acer 5750G. Memorie 4 GB Ram, Placa Video 2 GB Ram, HDD 640 GB, Processor Inter(R) Core(TM) i3-2350M CPU 2. 30GHz 4 (CPUs), ~2. 3GHz, Windows 7 Ultimate 64-BIT.
Prima data cand mi-am luat laptopul de la FLANCO i-am instalat drivere tot si nu aveam nicio problema.
Dar de la o perioada incoace am probleme cu el cand intru in unele jocuri nici 2 minute si mi se stinge LAPTOPU-L, Si laptop luat specia pentru GAMING.
Si daca intru pe mess si sunt plecat, pe facebook, sau pe skype nu se stinge dar la jocuri cand vreau sa ma joc se stine.
Ma ajuta cineva si pe va rog eu frumos sadsadsadsad

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Am un model similar 5740. ai grija pentru ca ti se supraincalzeste.
El se stinge ca sa nu iti strice procesorul.
Du-te la un centru de reparatii sa ti-l desfaca si sa iti puna pasta termoconductoare pe el, si pe GPU.
Al meu are aceeasi problema si mi s-a ars placa video. Cei de la Acer folosesc o pasta termoconductoare proasta.

Iati si un stand pentru laptop. iti recomand CoolMaster U3 are 3 ventilatoare detasabile. poti sa le muti cum vrei

| biP1CS a răspuns:

E simplu mai il ai in garantie? te duci cu el si i zici sa til schimbe daca nu til schimba curatal de praf sau uitate ca s-ar putea sa fie vreun scurt la el BFT.

| Alexandru_LuPascu_1997 explică:

Ma eu mereu cand instalam la PLACA VIDEO Direverul Nvidia GT630M Ca daca il lasam cu GRAPHIC FAMILY mi se misca greu dar de cand instalez placa video Nvidia GT630M. Cred ca o fi de la Driver sau de la Termoconducoare. Lasa ca chem o firma sa mi-l faca si daca mai am garantie ma duc la astia de la FLANCO din Buzau si-i scuip in gur a am dat 23 de MILIOANE pe el si cand sa ajung acasa sa nu mearga jocurile ma. Si ei mi lau ales laptopul asta ca a zis ca e mai mult pentru jocuri mari si bun. Intr-adevar laptopul e bun dar se stinge la jocuri sadsad
Am mai fost la ei odata sa-mi puna un buton la laptop ca l-am rupt din greseala si ei nici nu stiau sa puna un buton asta mai este frima? Si cand l-am adus pe un var de al meu in 2 secunde mi la pus.