| StefyKantaretzul16 a întrebat:

Am si eu o problema.Mereu cand joc Minecraft mi se stinge calculatorul singur dupa 10 minute de la deschiderea jocului.Si cand joc Europa Universalis 3 mi se stinge prima oara dupa vreo 5-6 minute, iar dupa mi se stinge la 30-40 minute.
Ce pot sa fac ca sa nu mi se mai stinga laptop-ul singur cand ma joc jocuri pe el?

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Se supraancalzeste? curata-l.schimba pasta termoconductoare de la procesor.sau nu are putere pentru jocuri, procesorul este solicitat.

| StefyKantaretzul16 explică (pentru express11):

Stiu ca ai mei cand l-au luat spuneau ca nu suporta jocuri, totusi m-au lasat sa ma joc jocuri pe el.Dar mai demult mergea PERFECT! Nu se stingea absolut deloc! Puteam sa stau si cateva ore si nu se intampla nimic. Apoi a intrat un virus, am reinstalat pc-ul si a inceput sa mi se stinga cand ma jucam.Ce-i drept se stingea cam la o ora de joc, dar apoi am descarcat un mod pentru. Minecraft si a inceput sa se stinga la 10 minute.Am sters modul dar tot asa e...