| BastyFCRB a întrebat:

Am un cont de steam cu cs go pe el si l-am dat unui prieten care a schimbat email-ul si parola...treaba e ca jocul nu apare in steam library, mentionez ca jocul nu este cumparat de pe steam si ca l-am jucat cat am avut eu contul. !

Răspuns Câştigător
| Jakye a răspuns:

Salut,
Nu contează ce jocuri ai pe Steam. Dacă spui că contul tău a fost furat, trebuie să contactezi echipa Steam Support. (https://help.steampowered.com/ro/)
Pentru a-ți recupera contul ai nevoie de dovezi că ai deținut acel cont:
» Un card de credit folosit pe acest cont.
1. Tipul cardului (Visa, MasterCard, Discover, American Express, etc.)
2. Numele deținătorului cardului.
3. Adresa de facturare, orașul și codul poștal folosit la cumpărare.
4. Ultimele 4 cifre ale cardului. (Nu toate)
» Transferuri Bancare (De exemplu PayPal)
1. Numele întreg al contului PayPal.
2. Adresa de facturare.
3. Atașează o fotografie în care se vede cumpărarea unui produs pe Steam pentru acel cont, să conțină ID-ul.
» Retail Key
Asta trebuie să faci tu. Tu ai folosit un Retail Key dacă nu ai cumpărat produsul pe Steam.
1. Numărul Ticket-ului de suport.
2. O poză cu key-ul utilizat să primești un joc pe Steam. (Counter-Strike: Global Offensive în cazul tău)