| Roberto_Vida_1994 a întrebat:

Salut,
Am un laptop Asus X550L si de un timp nu mai imi recunoastea placa video dedicata (Nvidia GT 730) ruleaza doar pe placa onboard (Intel HD).Am incercat sa intru in NVIDIA control panel da imi da urmatoarea eroare : NVIDIA COntrol Panel Application, 8.1.770.0 has stopped working.Ce as putea face?
Multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezinstaleaza de tot driverul placii video+suitul de instalare al nVIDIA control panel si etc ce mai este, si dai o curatare cu un program de registri de pe internet fie ccleaner/tuneup/ mai sunt altele dar nu imi vin in minte, iar apoi du-te pe site-ul lor direct la modelul tau de placa video si descarca ultimul driver/suitwinking

| Roberto_Vida_1994 explică:

Numa ce mi-am reinstalat windows-ul, si tot aceeasi problema, ar putea fi defecta placa video?