| Oancea_Andrei_2000 a întrebat:

Salut,
Am un volan pentru pc,destul de vechi, e de la infiniteMAX si are un unghi de rotație de 270 grade.Si as vrea sa stiu daca pot sa ii fac unghiul de rotație de 900 grade? L.am desfăcut si are un cablu care e băgat pe acolo si nu il prea lasa sa se miste prea mult, si il trage in pozitia inițială.Se poate face cu rotație de 900 grade?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Chiar dacă ai reuși să îl deblochezi (mecanic), e foarte posibil ca traductorul incremental să nu meargă pe toată porțiunea de rotire (360* - cerc complet). Așadar, nu te mai obosi să faci tot felul de improvizații, că ai toate șansele să rămâi cu un obiect nefuncțional.