| ClaudiuTita3 a întrebat:

Salut, am vrut sa joc minecraft cu niste prieteni ( 2 ) si am incercat sa fac un server dar indiferent de ce am facut ei nu s-au putut conecta pe el, am incercat cam 10 metode de rezolvate ( aproximativ ) si tot nu merge, stiti cum pot juca pe sv cu ei?
1. Au acelasi minecraft ca mine ( 1.8 )
2. Server-ul este pe 1.8
3. Am pus "online-mode=false"
4. Firewall (cred ca asa se scrie) este dezactivat, si antivirusul la fel...
5. Eu pot sa intru pe server dar ei nu.
AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| Reb a răspuns:

Hei, iti dau un raspuns! Joaca pe 1.8 (creeaza lume intra pe ea fara sa deschizi sv, aisgura-te ca ai hamachi!). Dupa aceea dai open to lan. Setezi cum vrei tu acolo. De aici trebuie sa fiti toti intr-un network de hamachi si ei sa iti copieze ip-ul ex : 192.21.33.56 si sa puna : portul pe care l-ai primit cand ai dat open to lan. ex: 192.21.33.56:22556. (chestia asta merge doar pe minecraft premium) Daca jucati pe versiunile mai vechi (1.7, 1.6, 1.5, 1.4) NU trebuie sa aveti premium. Sper ca v-am ajutat.

1 răspuns:
| bossbossbig234 a răspuns:

Salut, si eu am avut aceeasi problema. Mi-a zis un prieten ca trebuie toti jucatorii sa fie conectati la aceeasi retea Wi-Fi sau la un hotspot ( acelasi ). An nou fericit!