| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa cumpar cs go de pe g2a dar am avut o problema, cumparasem cs go am bagat cd-key, totul a mers ok apoi dupa ce am reinstalat windows nu mai aparea cs go in colectie..intrebarea mea este daca o sa mai intampin aceasta problema dupa ce cumpar iar cs go

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu are cum sa se intample asta, odata activat un joc pe un cont de steam nu ai cum sa il pierzi, poate te-ai logat pe alt cont decat acel pe care ai jocul activat.

| Totenn a răspuns (pentru Intruder19):

Deci daca cumpar cs:go de pe g2a ramane mereu in colectie pe steam si nu mai trebuie sa bag cd-key nu?

| Intruder19 a răspuns (pentru Totenn):

Da. Odata introdus in contul de steam si activat, ramane acolo, iar daca instalezi windowsul si te loghezi pe steam o sa iti apara in colectie si tot ce trebuie sa faci este sa il reinstalezi.

| Totenn a răspuns (pentru Intruder19):

Apropo, ai idee cand o sa fie cs go la reducere?

| Intruder19 a răspuns (pentru Totenn):

Acum de summer sale (undeva prin iunie cred). O sa fie 4-5 euro cred.