| Expoloandy90 a întrebat:

Aş vrea să-mi fac un upgrade la PC. Acum PC-ul are un procesor AMD Athlon x2 260(dual core) la 3, 20 gh şi o placă video Nvidia gt 210. Pentru a putea rula jocurile nextgen (Ac Unity, Gta 5, Far cry 4) este de ajuns sa îmbunătăţesc doar placa video sau şi procesorul? Nu cred ca procesorul trebuie schimbat pentru ca pe un laptop cu Intel i5 dual core rulează Far Cry 4 şi are doar 4 gb ram, iar PC-ul are 6.

Răspuns Câştigător
| TechGuyTpu a răspuns:

Trebuie trebuie, un i5 oarecare, minim 6 gb ram iar placa un NVIDIA GeForce GTX 750 Ti OC si merge pe cel putin high pe toate

| Expoloandy90 explică (pentru TechGuyTpu):

AMD-ul acesta cred ca merge mai bine pentru ca are 3, 2 gh, iar i5 este de 2, 5 sau așa ceva. Mulțumesc oricum.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Expoloandy90):

I5 pentru ca el este quadcore si nu vorbeam de 2, 5 vorbeam de unul ca acesta http://www.emag.ro/......DX8WXBBBM/ 3,1 quadcore

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ar trebuii sa-ti schimbi pc-ul. Nu vei putea rula tu next gen cu nimic din pc-ul ala. mai ales unit, un joc foarte prost optimizat. Sper ca ai vazut cerintele minime ale jocului care sunt ''infricosatoare''.
Iti trebuie minim un i5 4460, o placa video, minim un gtx 770 si 8gb de ram.

| Expoloandy90 explică (pentru Jipa95):

Mda. Unity nici nu aveam de gand sa-l joc. Era doar un exemplu.