| metinistul2 a întrebat:

Salut as vrea sa-mi spuneti cum se face un "set universal" si un metin unde sa mi-l fac sau daca nu stiti cum se face setul universal spuneti-mi cum se face "setul".Va rog ajutati-ma cu seturile ca sunt cam praff pe orce metin si as vrea sa rezist macar un pic cu setul universal dau funda cine raspunde cel mai rapid si corect.

Răspuns Câştigător
| alexy19a a răspuns:

Bun. Îţi voi da fiecare itm.
Brăţară:Bs1:3k Pv
Bs2: 15 rez magie
bs3: 15 semi om
Bs4: 15 pătrundere
Al 5-lea bonus diavol sau foc.
Al 6-lea bonus: 5 rez war
Al 7-lea bonus:5 rez ninja

Koif: 15 magie, 15hh, 15 foc, 20 regenerare HP. al 5-lea bonus şi 6-7 la fel ca la brăţară.

Pantofi: 3k pv 15 sabie, 15 pumnal, 15 2 măini al 5-lea bonus clopot, săgeţi sau evantai(cum vrei tu)6-7 rez war şi ninja.
Colier la fel ca Pantofii. Armură la fel, doar că 6-7 o să punem l 6-7 rez sura şi saman. Facem în aşa fel încât să fie 4 itm rez war ninja, 4 itm sura saman.
Armă: 15 str, 15 pătruundere, 15 critikă, 15 semi om al 5-ea bonu s cum vrei tu. 6-7 rez sura, saman.â
Scut: Imun la necunoştiinţă, Str 15, 15 semi om şi în rest ce vrei tu sau ce cade. 6-7 sura şi saman.
Cercei: 15 sabie, 15 pumnal, 15 2 mâini, 15 săgeţi sau ev-clopot şi al 5-lea bonus sura saman. Ăsta e universalul.
Sper că o să fie bun.
Apropo eu am făcut pentru war, şi am făcut cu bonusurile de pe sv care joc eu. Tu modifici la ninja cu dex, la saman şi sura cu int. Baftă.

| metinistul2 explică (pentru alexy19a):

Mersi mult m-ai ajutat foarte mult acum aproape nimeni nu ma bate

| metinistul2 explică (pentru alexy19a):

Dar da si un mt ca sa-mi fac setul univ

| alexy19a a răspuns (pentru metinistul2):

În această dimineaţă am dat robot. Am modificat să meargă switch bot şi am pus 200 de bonusuri la 200k. Marmura am făcut 10-10kk. La LvL 40 dacă farmezi v2 sau Dt faci in 10 minute 500kk. Am adăugat chei, costume noi şi am dat maximul levelului 105, am adăugat armură şi armă beta. În 2 zile faci lvl 105.

| alexy19a a răspuns (pentru alexy19a):

Apropo acum nu mai trebuie să baţi generalul ca să intri la dragon. Ai la magazinul general o cheie-100kk. Şi la dragon pică ca pe ro 4-4. Armă beta-30-30,armură beta 40-40.

| alexy19a a răspuns (pentru metinistul2):

Modifică la cercei;
Bs1: 15 sabie
Bs2: 15 pumnal
Bs3:15 semi om
Bs4: 15 săgeţi
Bs5: ce vrei tu dar de preferat evantai sau clopot.
6-7 sura saman(rez) baftă.

| alexy19a a răspuns (pentru metinistul2):

A pai... Uite: metin2 dkr
Metin2 liberty
MEtin2 Kriminal v3
Metin2 European
Metin2 RoSpeed
Metin2 Arena
Metin2 XPM

| metinistul2 explică (pentru alexy19a):

Mersi

| smartboy7340 a răspuns (pentru alexy19a):

Frate,merge si pe Energy Metin2? baga add: ninjaspeed82@yahoo.com ca sa vorbim, te rog eu happy

| metinistul2 explică (pentru smartboy7340):

N-am yahoo

| metinistul2 explică (pentru smartboy7340):

Hai sa vorbim aici sau prin mesaje pe site asta

| aaannndddrrraaa a răspuns (pentru alexy19a):

N-am inteles mai nimic. laughing

| Raul_Cristian_1975 a răspuns (pentru alexy19a):

Ce tr pe armura?

| alexy19a a răspuns (pentru aaannndddrrraaa):

Logic, daca nu stii nimic la metin, cum sa intelegi.

23 răspunsuri:
| tatandru a răspuns:

Setul universal este format din papuci cercei colier si armura. Armura papucii si colierul trebuie sa aiba max pv si maxim la urm aparari sabie sageata 2maini si pumnal, iar pe colier trebuie sa ai maxim la semiom, sageata, sabie, 2maini, pumnal. Sper sa-ti fost de ajutor

| alexy19a a răspuns (pentru tatandru):

Unde ia învățat să faci univ?laughing. Pe colier semi-om? Te crezi pe Hammer?happy thumbs down

| NicolaeMihai a răspuns:

Ba set universal nu e asa cum ti-a zis desteptul ala trebuie sa aiba pe armura 6k pv 15 sabie 15 pumnal 15 doua maini la coif trebuie sa aiba 25 semi si rezz magie 15 la bratara 25 semi 25 patrunzatoare 6k pv la scut semi 35 imun la necunostinta si putere sau int sau dex depilda ce caracter esti la cercei trebuie semi 25 pumnal 15 sabie 15 si doua maini 15 si sageti clopot sau evantai la papuci 6k pv doua maini 15 sabie 15 pumnal 15 si critika 15 am eu si asta e set universal cu adevarat universalbig grin

| Raul_Cristian_1975 a răspuns:

Pe armura ce bns trebuie?

| Conescu_Radu_1990 a răspuns:

Set universal (univ) inseamna cand ai pe scut tare impotriva war10% sansa de aparare war5%,pe cercei 10%sura 5%sura, pe papuci10%saman 5%saman, coif 10%ninja 5%ninja... sti sa fie asa dar nu neaparat cum am scris eu amestecate poti pune ninja la sabie sau... marog sper ca te-am lamurit iti doresc o zi cat mai placuta SALUT!big grin

| alexy19a a răspuns (pentru Conescu_Radu_1990):

Ăsta nu e set universal. Dacă aş face un set ca al tăulaughing, aş ajunge de pe locul 3 pe un server pe ultimul loc după presupusul,, Set universal,, al tăurolling on the floor.

| xPittbul a răspuns:

Setul universal se poate face usor.EL sefoloseseste la gramada.:p.La eventu Pvp nu prea ai ce face ccu el.Ar fi mai eficient Seturi pentru fiecare in parte.

| alexy19a a răspuns (pentru xPittbul):

Da, intr-adevar, eu tot timpul imi fac set universal full si seturi full. Dar spune`mi tu mie, daca esti la gramada, ce faci cu set? Te pisi pe el set:p

| Jrr_Valentinutzul_2001 a răspuns:

Joaca metin2 legacy si iti dau eu seturi