| TibiGeGe a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu care dintre aceste procesoare sunt pentru laptop si care ar fi compatibile cu laptopul meusadPH G62;
AMF Tutorim (tm) II P540 Dual-Core 2.40 GHz; 4 GB memorie ram; win 7- 64 bites)

(1)Procesor INTEL Pentium G3260, BX80646G3260, 3.3GHz, 3MB

(2)Procesor Intel Celeron G1820, BX80646G1820, 2.7GHz, 2MB, socket 1150

(3)Procesor Intel Celeron G1840, BX80646G1840, 2.8GHz, 2MB, socket 1150

(4)Procesor AMD A4 X2 7300, AD7300OKHLBOX, 3.8GHz/4GHz, 1MB, socket FM2

(5)Procesor AMD Athlon II X2 340 AD340XOKHJBOX, 3.2GHz, 1MB, socket FM2, box

(6)Procesor AMD A4-6320, AD6320OKHLBOX, 3.8GHz/4Ghz, 1MB, FM2
Ofer Funda Urgent!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

„AMF Tutorim", 'ai?!? Poate AMD Turion... mda.
Și tu ai vrea să pui procesor Intel pe soclu S1 (pentru AMD-uri)?!? Felicitări. Să iei un ciocan suficient de mare.
Vezi aici: http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket_S1_(S1g4).html ce procesoare poți înfige în el.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De ce întrebi? Dacă vrei să schimbi procesorul la un laptop, mai întâi trebuie să te asiguri că la modelul pe care îl ai, acesta NU e lipit pe placa de bază.
Abia pe urmă vezi ce procesor se potrivește acolo, în funcție de soclul pe care îl folosește.

| TibiGeGe explică (pentru mihai69):

Procesorul nu este lipit de placa (verificat de mine) si da as vrea sa schimb la laptopul descris mai sus.

| CPAElites a răspuns:

Cum dracu sa pui procesor pentru desktop pe laptop?

Spune ce procesor are acum.

| TibiGeGe explică (pentru CPAElites):

AMF Tutorim (tm) II P540 Dual-Core 2.40 GHz; 4 GB memorie ram; win 7- 64 bites)

| CPAElites a răspuns (pentru TibiGeGe):

Si de ce vrei sa-l schimbi?

| TibiGeGe explică (pentru CPAElites):

Pai merge cam greu, si vreau sa-l inbunatatesc.

| mihai69 a răspuns (pentru TibiGeGe):

„AMF Tutorim", 'ai?!? Poate AMD Turion... mda.
Și tu ai vrea să pui procesor Intel pe soclu S1 (pentru AMD-uri)?!? Felicitări. Să iei un ciocan suficient de mare.
Vezi aici: http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket_S1_(S1g4).html ce procesoare poți înfige în el.