| Gam3rYT a întrebat:

Salut cam cati v-ati consuma acest sistem pc:
Intel Pentium dual core g2030 3.0ghz
Placa video sapphire amd radeon 6570 2gb
6GB RAM
PLACA VIDEO: H61M-P20 (G3) (MS-7788)
Placa de baza:H61M-P20,SLOT PCI-EXPRESS 16X
SURSA 500W

Si acest sistem
Intel core i5 3350p 3. 1ghz speed pana la 3. 3ghz
Placa video Nvidia GTX 750 TI STRIX OC 2GB DDR5 128-BIT
6GB RAM
PLACA VIDEO: H61M-P20 (G3) (MS-7788)
Placa de baza:H61M-P20,SLOT PCI-EXPRESS 16X
Vreau sa stiu sunt compatibile aceste piese?

A da si daca conteaza si monitorul este LCD de la NEC 170V

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Citi "v-ati" consuma? Cumva aia is "watti" sau "v-ati dus la circiuma?
On-topic, acum: Ambele sisteme au un consum similar, cel cu i5 posibil sa suga maxim vreo 20W in plus, dar depinde acum si de randamentul surselor. In full load nici unul nu o sa depaseasca 200 W cu tot cu monitor. Monitorul consuma vreo 30-35W maxim. H61M-P20 nu e placa video, e de baza.
@Ipavel: Idiot, ca de obicei. De ce nu raspunzi tu frumos la Dragoste si Sex? Ca acolo toata lumea se pricepe, chipurile...

| RaduTN a răspuns (pentru KodrutZ):

rolling on the floor Îţi urmăresc raspunsurile doar ca să râd. laughing
"Idiot, ca de obicei." laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru RaduTN):

Ridem, ridem, ca daca am lua in serios toti papagalii. Nu il vezi cum raspunde? Cum ar fi sa ma duc si eu pe un forum de specialitate veterinara si sa bag un "Monta artificiala la bovine cred ca este recomandata doar in noptile cu luna plina si neaparat in zilele de post. Pe de alta parte, cred ca cel mai bine este sa mergem la biserica si sa contribuim la cutia milei pentru ca dumnezeu sa ne dea niste juncani frumosi si sanatosi, fiindca monta artificiala e impotriva invatamintelor bibliei. (urmeaza niste citate din biblie fara legatura cu subiectul, doar asa, ca sa ma aflu in treaba)"

| RaduTN a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu-i papagal, e savant. El nu se documentează, inventează!

| lpavel a răspuns:

Nu stiu de ce te intereseaza cat consuma... oricum exact n-as putea sa-ti spun dar un lucru e sigur : Monitorul consuma mult mai mult decat orice pc, chiar si cel mai slab monitor! Bafta!

| Gam3rYT explică:

Mda poate sa raspunda cineva concret va rog frumos.