| Luci32 a întrebat:

Cand joc Minecraft am cam putine fps si am intrebat cativa cum ai ei vreo 600 fps si eu au zis ca au facut setari la java. Vreau sa stiu si eu cum setez java pentru minecraft? Si am java 8 update 25.Multumesc si astept Raspunsuri!

2 răspunsuri:
| JustinDaniel a răspuns:

Ok deci java, e c'am javra in ultimu timp cu optimizerile ei, eu recomand sa ai un PC bun de recomanda sa aiba 6 gb ram sa aiba placa video dedicata de 2gb. Seteaza -Xms2048M chiar si 4gb doar daca ai 6 gb ram. Funda

| Luci32 explică (pentru JustinDaniel):

Da unde setez-Xms2048M?