| Auras95 a întrebat:

Salut, care laptop e mai bun pentru jocuri gen FIFA 13, PES 13, GTA 4 CALL O DUTY, dintre astea doua :

Laptop Asus K55VD-SX209D cu procesor Intel® CoreTM i3-3110M, 2.40GHz, Ivy Bridge, 4GB, 500GB, nVidia GeForce 610M 2GB, FreeDOS, Black

Laptop Lenovo IdeaPad G580 cu procesor Intel Core i3-2348M 2.3GHz, 4GB DDR3, HDD 1TB, Nvidia GeForce GT635M 2GB

Si daca s-ar putea sa imi spuneti cum se intretine un laptop.

Răspuns Câştigător
| C0olmonkey a răspuns:

Laptop Asus K55VD-SX209D cu procesor Intel® CoreTM i3-3110M, 2.40GHz, Ivy Bridge, 4GB, 500GB, nVidia GeForce 610M 2GB, FreeDOS, Black

Chiar daca are 500GB HDD iti incap destule jocuri. Eu ti-l recomand pe acesta. are frecventa mai mare la procesor si placa video putin mai buna.

Pentru jocuri mai complexe iti recomand sa mai bagi 2GB RAM, costa intre 60 si 130 Lei.

Pentru intretinere:
1- Ai grija sa nu stea langa ceva ce l-ar pute magnetizawinking se strica foarte repede!

2- Nu il lasa unde e mult praf deoarece peste un an s-ar putea sa ai surprize, va incepe sa ti se stinga subit sa mearga mai greu etc.

3- Dupa 2 ani de folosire iti recomand sa iei un cooler, nu e scump dar e folositor, daca vrei sa eviti arderea placii de baza.

4- Cand vezi ca se incalzeste foarte tare iti recomand sa iei o pauza si sa il lasi putin.

5- Daca vrei ca bateria sa te tina cat mai mult iti recomand sa o folosesti numai cand ai nevoie. Deci o incarci 100% o scoti si lasi laptopul cu incarcatorul conectat, fa asta cat de mult poti. Nu lasa bateria incarcata 100% si incarcatorul conectat!

1 răspuns:
| Elynad a răspuns:

Iata si solutia mea: http://www.pctablet.ro/......at-review/
Nu te uita ca este un laptop i3, vezi la ce viteza ruleaza, cat consuma procesorul ala (e unul dintre procesoarele uzina), si mai ales placa video nVidia GeForce GT 740M.
nVidia GeForce 610M e cam slabuta, sub entry level...