| danielmitica a întrebat:

Caut persoana ce se pricepe la crearea unui server metin2 pe o masina virtuala! Precizez ca am ip dinamic si netul este de akta, am 4gb ram, HDD de 500 GB, folosesc windows 7 fara licenta! Am nevoie doar de o singura persoana ce stie sa faca pas cu pas servarul si sa in modificam eu il voi tine on mereu cu exceptia penelor de curent si net! Astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ca sa faci un servar de Metin2 trebuie sa ai o masina virtuala altfel nu merge.

2 La masina virtuala conteaza sa ai memorie ram suficienta de mare (4gb ram) si win7 (32bit) merge dar daca este de 64bit nu cred ca va functiona.
La un servar de Metin2 conteaza:
Ramul, Systemul de operare si procesorul.

3 Chiar daca ai Ip dinamic poti sa faci modificari si sa-l faci static cu port forwarding sau alte tipuri de modificari
chiar si daca ai router sau PPOE poti sa faci modificari.
Ca sa mearga servarul trebuie sa pui 1Gb Ram la servar si 3Gb ram pentru systemul tau de operare.

4 Si iti trebuie programele urmatoare pentru a face servarul altfel nu va merge daca nu le ai pe toate:
-Navicat
-Virtualbox (sau Virtualpc2007).
-Filezila
-Portmap
-Xampp
-Homapage
-Servar Files
-Client

Clientul, Servar Files si Homapage le poti lua de pe acest site:
http://li.ro/jk9s

5 Aicea conteaza cum vrei tu sa faci servarul uni vor sa fie cum vor ei sau altfel fiecare persoana are preferinte diferite.

| danielmitica explică (pentru DragomirMihail2020):

Iti dau team sa vezi daca e compatibil cu un sv pc meu!

2 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Pai in primul rand pe ip dinamic nu se prea poate face server sau se face prin rputer cu port forwarding(asa cred ca se numeste) si in al doilea rand conteaza ce procesor ai plus ca pe masina virtuala nu e o idee prea buna sa faci un server