| anonim_4396 a întrebat:

Ce casti sunt mai bune din aceste 2 pentru Gaming. Adica sonor, confortabile din astea :
http://mediagalaxy.ro/casti-gaming-hyperx-cloud-core
http://mediagalaxy.ro/casti-gaming-hyperx-cloud-stinger- pc-ps4-xbox-one
.Si dintre acele doua si acestea :
http://mediagalaxy.ro/......-usb-black
http://www.pcgarage.ro/casti-gaming/logitech/g430/
Va multumesc si nu adaugati alte casti de la voi.

Răspuns Câştigător
| ash87 a răspuns:

Primele, Hyperx Cloud Core:
- sunet foarte bun, 15hz-25000hz la 60 ohm
- microfon nu atat de bun, vezi frecventele 100-12000hz
__
a doua pereche, HyperX Cloud Stinger:
- sunet aproape insesizabil mai slab, 18-23000hz
- microfon mult mai clar: 50-18000hz, si daca il ridici in sus e mut
__
Astea primele doua se lauda ca ar fi foarte confortabile si usoare, ceea ce e super important, dar si ultima are memory foam, si faptul ca sunt usoare inseamna si ca sunt fragile.
__
Urmatoarele:
RAZER Kraken: posibil avantaj sistemul surround, desi as citi mai multe review-uri ca sa ma asigur ca nu distorsioneaza sunetul din joc, care deja e probabil implementat ok. recenziile de pe mediagalaxy par facute de amatori... ok ma uit acum pe Youtube la un review si nu mi le-as lua: programul cu care vine are bug-uri, microfonul e digital, sunt fragile ca-s doar din plastic, cupele pentru urechi sunt cam mici, si e o problema aiurea cu cablul care cand te misti se aude foarte tare in urechi; nici nu ma mai uit, mi se pare destul de aiurea.
__
Logitech G430 - par sa fie cele mai misto, cablu excelent, mult confort, au si metal la prindere, cupe mari, adaptor jack-usb ca sa poti folosi in mai multe feluri, cupele pot fi scoase si spalate;
__
Am vazut un review pe Youtube si pentru HyperX Could Core care pareau a fi pe locul 2, si tot cu Logitech-urile as merge. GL & HF!
__
PS Acuma ma uit si pe review-ul cu HyperX Stinger, zice tipul asta ceva ce cam intuiesc si eu, si anume ca soft-urile care emuleaza 7.1 n-au cum sa fie foarte ca lumea, si mai bine e stereo pur, ca oricum daca te misti putin isi da creierul seama de unde vine sunetul! Deci oricare le-ai lua, incearca sa nu folosesti vreun soft aditional.