| Alexandru942 a întrebat:

Salut credeti ca as putea rula gta 5 cand va aparea pe pc? Placa video nVIDIA geforce 610m 64 biti, 8 gb ram 1600 frecventa, procesor i5-321M 2.50GHz, este laptop.

5 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

64 biti? în nici un caz. îți trebuie cel puțin de 128 biti.chiar și așa, seria plăcii grafice este destul de veche... poate de la 7xx în sus.

| stlucian a răspuns:

Cerinte de sistem minime: GTA V (Grand theft Auto V) (PC)

OS: Windows XP SP3, Windows Vista SP1 sau Windows 7 SP1
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.6 Ghz sau echivalent
Memorie RAM: 2 GB
Placa video: 512MB, ex. NVIDIA 7900 sau 512MB ATI X1900
Spatiu pe disc: 30 – 40 GB

Cerinte de sistem recomandate: GTA V (Grand theft Auto V) (PC)

OS: Widows 7 SP1 sau Windows 8
CPU: Intel Core 2 Quad 3. 66GHz sau AMD echivalent
Memorie RAM: 4 GB
Placa video: NVIDIA GTX 480 sau similar ATI
Spatiu pe disc: 40 GB
http://www.upgradeit.ro/cerinte-de-sistem-gta-v-grand-theft-auto-v-pc/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video nu cred ca este destul de performanta pentru a rula GTA V, presupunand ca acesta va fi lansat pana la urma si pentru pc.

Totusi, poate te incalzeste gandul ca sansele ca GTA V sa mai fie lansat pe pc sunt minime.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Merge destul de bine dar nu cu grafica la maxim. funda

| Maioru88 a răspuns:

Salut, din punctul meu de vedere cred ca este ok, si iti va merge super