| User257 a întrebat:

Salut, cum pot să creez un joc? Trebuie să știu limbaj de programare? Si pe ce platforma să îl creez, care este varianta gratis, cu bani, cu limbaj de programare sau fără? Am un Huawei fără servicii Google, pe ce platforma să creez jocul pe Google prin Gspace sau pe site-ul Huawei?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Aruncă o privire aici

https://gdevelop.io/ro-ro

| MandruMatei a răspuns:

Acum aplicatiile Google sunt disponibile si pe telefoanele Huawei. La prima instalare a unei aplicatii google din AppGallery se descarca si gbox, o aplicatie care trebuie pastrata in telefon pentru ca aplicatiile google sa functioneze.