| Ils_Cătă_2000 a întrebat:

Salut, de aproximativ 1an ma tot gandesc sa imi deschid propiul server de metin2 (privat) deoarece multi amici au si au avut, cu toate ca nu l-au tinut chiar multi, erau mai mici si nu aveau bani. Dar cu toate astea ei castigau bani din " donatii ", item shop.

Totul e ok, host stiu de unde sa iau. Dar intrebarea mea este:
-Cum castig banii din item shop? Si vreau sa-mi raspunda numai cei care chiar se pricem, nu sa isi dea nimeni cu parerea. Cum fac sa imi vina banii ( din donatii in banca / pe telefon ) in mana? Unde ma pot interesa de asta? Unde sa intreb, etc.
* Mentionez ca am mai mult de 18ani.
Ofer funda raspunsului ajutator. Multumescwinking

1 răspuns:
| lBroken69 a răspuns:

Păi,ei donează pentru monede dragon, şi acelea le folosesc în joc pentru a cumpara iteme din item-shop.
Donaţiile se fac bancar, adică el merge la bancă si pune în contul tău suma respectivă.Tu mergi la bancomat cu cardul şi scoţi banii.