| Flavy1 a întrebat:

Salut de curand am achizitionat un AMD Fx 6300 si am urmatoarele temperaturi:21-25 de grade idle si in full load inAIDA 64 scrie asa:CPU Temperature-52grade si CORE 1, 2,3,4,5,6-44 GRADE.Care este temperatura normala cea de pe nuclee sau cea unde scrie CPU Temperature? Sunt aceste temperaturi normale in idle si full load cu cooler stock? Nu am facut overclcok.

1 răspuns:
| EnvyU a răspuns:

Pentru un amd cpu cu cooler stock ai temperaturi chiar foooarte ok. Stiu prieteni cu amd si cooler stock care ajung la 75+. Presupun ca nu te joci cine stie ce jocuri intensive de ai asa temperaturi mici. Eu folosesc real temp, mi se pare destul de bun. Eu pe un i3 vechi am 60 de grade in full load deci tu esti foarte ok cu un cpu amd.