| Nikolaus a întrebat:

De vreo 4 ore tot încerc sa fac un server de metin2, pentru pura curiozitate nu e ceva serios, si nu reușesc. Sa va zic ce ma încurcă mereu. Orice tutorial as lua, imi cere Virtual PC. Porcăria asta ma încurcă. Chiar dacă l-am făcut da mearga si sa se deschidă perfect pe Windows 8 cand dau la Add an existing virtual >>machine--Next--Pun acolo metin2.vmc cum si trebuie(după orice >>tutorial)--Next--EROARE. Si acuma citez:
"Virtual PC was unable to register the virtual machine configuration file.
Please verify that the configuration file is a valid Microsoft virtual machine configuration. "
Ma dispera, pur și simplu. Va rog eu mult, care are team viewer 9 sau ceva, un mess, Skype, numa sa ma ajute cu porcaria asta.

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nimeni nu te ajuta pe Gratis, indiferent.

2 Un lucru Virtualpc este pentru cei care vor sa faca un servar de Metin2 dar trebuie sa stii masina virtuala cum sa o editezi (PSbig grinaca ai win8 nu prea merge virtualpc).
Dece este ca-m vechi si al doilea motiv nu ai configurat masina virtuala.

PS:Ca sa faci un servar de Mt2 trebuie sa stii cum sa iti configurezi servarul altfel nu va merge:

3 Programele Necesare pentru un servar de Mt2:
-Servar Files
-Clientul
-Masina Virtuala
-Navicat
-Filezila
-Xampp
-Homapage
-Portmap

4 Eu nu stiu ce configurari ai facut sau cum ti-ai facut masina virtuala dar problema asta cu eroarea ajunge pana la registri din win si iti va merge.

5 Daca pc tau nu este unul destul de performant sau sa mearga destul de bine chiar daca activez masina virtuala inseamna ca nu poti sa faci un servar pe el.

6 Un lucru sa iti zic daca cineva pune ID de mess in cazul meu zii cata lume apeleaza la mine.
Si un lucru am invatat din toata chestia asta daca ii fac la cineva servarul de pe TPU tot vine cu tupeu si zice de ce nu mi-ai facut ceva...
Asa ca facetiva singur servarele sau cumparati un host.

| suprem23 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=SWBuSm7Cjgo Distreazate cu acest hack