| stalin1999 a întrebat:

Deci am o problema la laptop, adica la windows, cred. Primesc o eroare cm_libraryio, acces violation at address... at module osconflib.dll.Mouse-ul se blocheaza cateva secunde dupa isi revine, uneori nu isi mai revine, si castile nu mai ruleaza corect, adica usb-urile de la laptop nu parca o iau razna. mentionez ca am casti bloody g510 a4tech, am vazut ceva de eroare la castile astea. Sa ma ajute cineva!

4 răspunsuri:
| gamersamp12 a răspuns:

Extensia osconfilib.dll este o extensie.dll cu proprietate audio, uite cateva detalii de la producator:

Product: Audio Configuration Library for Vista/Win7
Company: C-Media Electronics Inc.
Description: Audio Configuration Library for Vista/Win7
Version: 1.0.3.8
Size: 197632
Directory: %PROGFILES64%\ASUS Phoebus Audio Sound Card\CPL\Driver\x64\vista
Operating System: Windows 7

Asigura-te ca ai driverul corespunzator la placa audio.
Eroarea vine cu o extensie.dll ce are proprietate audio, deci ai probleme cu placa audio sau driverul de la ea.

| stalin1999 explică (pentru gamersamp12):

Deci pana acum mergea perfect, de la o vreme nu mai merge, am gresit la mentionarea modelului, am a4tech bloody g501. Ce sa fac?

| gamersamp12 a răspuns (pentru stalin1999):

Cauta pe net Driverul de la placa ta audio, si vezi daca nu cumva si castile necesita un driver.
Mai pe scurt, driver inseamna un program care iti face placa audio sa mearga cum trebuie.

| stalin1999 explică (pentru gamersamp12):

Am driver-l instalat. realtek pentru ws 7, 64 bit... acum vad ca imi merge, mi-a dat eroarea aia dar am dat ok, dar uneori nu merge, se blocheaza mouse-ul.