| Andrei2023 a întrebat:

Deci, care dintre toti este Barney Calhoun din half life 1? Am vazut o gramada de poze ca ar fi ala de la inceput cand bate la usa aia, cand sunt in metrou, dar cand ajung la sfarsit, cand trebuie sa ies din metrou, ala care vine imi zice "catch me later, i`ll buy you a beer". Deci, care este Barney care apare si in half life 2? Va rog lamuriti-ma, ca oricat as incerca, nu inteleg...

Răspuns Câştigător
| CrappinMorth a răspuns:

Barney este cel care bate la usa, tinand o lanterna in mana.
"Catch me later, I'll buy you a beer" este o fraza pe care o folosesc majoritatea gardienilor, chiar daca a fost setata doar pentru Barney.
In Blue Shift, unii gardieni spun si ei acea fraza, chiar daca tu joci cu Barney. Confuzieeeee. Illuminati.
Oricum, sper ca te-am lamurit.

| Andrei2023 explică (pentru CrappinMorth):

Imi dadusem deja seama, cand am vazut ca toti gardienii spun asta, mersi oricum, ai funda din partea mea big grin

2 răspunsuri:
| Andrei2023 explică:

Mda, vad ca nu ati inteles intrebarea, ma refer, sunt 2 barney pe care ii intalnesc in timp ce sunt in metrou. Eh, care dintre ei 2 e Barney Calhoun? Ma refer, peste tot spune ca e ala care bate in usa, cu lanterna, dar ala care mi-a deschis usa mi-a spus "Catch me later, i`ll buy you a beer".Nu stiu daca o sa ma intelegeti, dar mai detaliat de atat nu pot sa formulez intrebarea.