| Fnnk a întrebat:

Salut,deci..nu imi merge Minecraft, si nu imi spuneti de update la placa video nu merge chiar daca de la versiunea 1.6.2 imi cere udpate la placa,ii dau update dar tot nu merge imi cere in continuare,am incercat mai multe metode,dar nu a mers,nu imi mai merge de cand mi-am reinstalat Windows-ul,sa trebuiasca drivere? Multumesc,

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Da, logic. Asta inseamna sa updatezi placa video. De fiecare data tine minte dupa ce ai reinstalat windows-ul se baga 2 CD-uri. Alea sunt driverele de la placa video si de la procesor pe care tu nu le-ai instalat. Nu are cum sa iti mearga daca nu ai bagat alea. Daca nici dupa nu iti merge trebuie sa te uiti ce placa video ai si cauti la ei pe site ultima versiune de la ea si aia o descarci. Pune-te si instaleaza-ti driverele ca sunt cele mai importante, nici nu stiu cum iti merge netu` fara alea. Poti sa ii faci ce vrei tu, dar fara alea nu merg. Pace. Funda?

1 răspuns:
| cristiro4 a răspuns:

Eu amavut o versiune mai veche de driver de prin 2008 si cand incercam cu cd-ul era la fel asa m-am dus pe sit-ul producatorului si am luat un driver din 2012