| alexjianu a întrebat:

Salut, doresc sa ma apuc de Yt si as vrea sa filmez cu OBS. Am un calculator i3 Quad core de 3.4 Ghz, 4 GB RAM si o placa video de 2 GB. Vreau sa filmez cu OBS, stiti cumva cum l-as putea face sa filmeze la buton? Gen apas F7 si sa inceapa sa filmeze. Daca nu lasati-mi alte programe de filmat la fel de bune fara bandicam ca acela la logo-ul lui in filmare. Vreau neaparat un program bun, free si care sa filmeze la buton. Raspunsul care ma ajuta primeste FUNDA + VOT!

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Inca un destept... i3-ul e DUAL CORE. Faptul ca iti apar patru nuclee in Task Manager inseamna ca ai HT activat, nu ca ai patru nuclee fizice. La ce configuratie ai, o sa mearga in suturi big time. Bine, poate vrei sa filmezi Mario sau sahul din Windows...
Nu ai zis ce placa video ai. De la 650 Ti in sus ai ShadowPlay de la NVIDIA, care e un utilitar excelent.

| alexjianu explică (pentru KodrutZ):

In primul rand pe calculator imi merge de la cs.go la LOL si Dying light perfect care Dying light are cerinte mari daca nu sti nu comenta a prost aici!

| KodrutZ a răspuns (pentru alexjianu):

Invata sa citesti, puisor. Faptul ca iti merge ceva bine FARA sa inregistrezi nu inseamna ca nu o sa iti scada fps-ul simtitor atunci cand inregistrezi. Am i3, nu vorbesc din povesti. Plus ca nu ai zis ce placa video ai. Cum ziceam, cu SP s-ar putea sa mearga sa faci o treaba.
P.S. Dying Light nu are nici o cerinta nemaipomenita.

| alexjianu explică (pentru KodrutZ):

Nu ai spus prima data de niciun SP nu mai comenta aiurea.

| KodrutZ a răspuns (pentru alexjianu):

Sa ma auto-citez, ca sa vezi ca tu comentezi aiurea - "Nu ai zis ce placa video ai. De la 650 Ti in sus ai ShadowPlay de la NVIDIA, care e un utilitar excelent."