| KingOoO a întrebat:

Salut. Doresc sa stiu daca merita sa achizitionez un ps5 la pretul de 3000 lei, avantaje si dezavantaje fata de un pc de gaming facut.
Momentan am un pc de 16gb ram care ruleaza cam toate jocurile pe low cu fps mic. Degeaba schimb paca video ca trebuie si sursa si probabil alti rami.
Duce ps5 jocuri precum farcry 6 fara lag?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"merită" dacă
1 ai banii
2 ai chef de jocuri la greu
3 ai și un pc bun, la o adică

| TheMadKing a răspuns:

Da, PlayStation 5 duce toate jocurile noi in 60 fps-uri. Dar de acei bani dacă ai un pc poți să ii faci un upgrade, o placă video nouă nu stiu ce precesor ai dar dacă ai vreun Intel i5 10400f cel putin e ok, îți cumperi o placă video rtx 3060ti si ai jocurile in 2k la 60+fps-uri