| Tudor_Sandu_1987 a întrebat:

Salut,

Doresc sa va cer sfatul in alegerea unui laptop dedicat in principiu pentru jocuri, filme si tot felul alte experimente pe care un baiat de 10 ani le poate experimenta astfel incat sa nu mai zapaceasca calculatorul casei. Limita bugetului este de 1500 lei, nu ma intereseaza sa fie estetic ultraperformant ci sa aiba o structura functionala si sa faca fata in mod rezonabil la ceea ce doresc si, de asemenea, un sfat cu privire la sistemul de operare potrivit astfel incat sa rezolv usor problemele inerente cauzate de repetatele download-uri, instalari de jocuri, filme si eventuale virusari. Va multumesc pentru orice sfat. Numai bine!

2 răspunsuri:
| alexandru2004 a răspuns:

In bani astia nu prea gasesti laptop bun nici foarte bun nici foarte slab.
Un calculator cu 1.500 lei tot cu carcasa
periferice etc.