| KapyManuKapy a întrebat:

Salut, este o diferenta mare dintre 4gb ram si 8gb ram? De exemplu eu am i5 4460 si nVIDIA gtx 750 ti cu 4gb ram si as vrea sa stiu daca e chiar asa de mare diferenta dintre 4 si 8 gb ram. funda

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Depinde ce te joci...DA e o diferenta!

| nda a răspuns:

Diferenta e de 4 gb. unele jocuri cer minim 4 si le poti juca. altele cer minim 6 sau 8 si nu o sa le poti juca. o sa poti juca far cry 3, dar 4 nu. fifa 14 o sa-ti mearga, fifa 15 probabil ca o sa mearga si el, dar mai greu. gta 5 nu vei putea juca. vezi ca e importanta si frecventa ramilor, nu doar cati gb ai.

| CiPiCaO90014 a răspuns:

Este foarte mare. Depinde ce joc te joci.

| Cresto a răspuns:

Da pentru GTA V, si multe alte jocuri este o diferenta foarte mare. La unele jocuri pur si simplu nu merg cu 4GB de RAM.